Raftul cu filme

Audiențe TV. Top 40 cele mai urmărite filme și seriale la TV în luna aprilie 2018

urmărite filme și seriale la TV în luna aprilie 2018
Colaj creat de Raftul cu Filme

La nivel de cele mai urmărite filme și seriale la TV în luna aprilie 2018, topul este dominat, ca de obicei, de opt posturi de televiziune din țara noastră, și anume de PRO TV, PRO 2, Antena 1, Kanal D, Național TV, Prima TV, Happy Channel și TVR 2, canale care au dat și în aprilie 2018 cele mai urmărite filme și seriale de pe ecrane.

Raftul cu Filme îți prezintă un top 40 cu cele mai urmărite filme și seriale la TV în luna aprilie 2018, informații preluate de pe Pagina de Media, de aici și aici.

Cele mai urmărite seriale la TV în luna aprilie 2018:

Raftul cu Filme îți prezintă un top 20 cu cele mai urmărite seriale la TV în luna aprilie 2018, top valabil pe targetul național. Pentru topul 20 pentru targeturile comercial și urban puteți accesa informațiile detaliate de Pagina de Media.

Serialul românesc „Las Fierbinți” înregistrează în continuare cele mai bune audiențe pentru PRO TV și ține capul de afiș în topul cu cele mai urmărite filme și seriale la TV în luna aprilie 2018, cu un rating de 11,6% și o medie de persoane de peste 2 milioane. La mare distanță, pe locul al doilea, se clasează Antena 1 cu un alt serial românesc, „Fructul oprit”, cu un rating de 6% și o medie de 1 milion.

Podiumul este completat de producția turcească „Dragoste și ură”, difuzată de Kanal D, cu un rating mediu de 5,5% și o medie de persoane de aproape 1 milion. Topul primelor șase seriale este completat de „Suflete trădate”, de pe Național TV, și „Lecții de viață”, de pe PRO TV, cu sezoanele trei și patru.

Clasamentul complet poate fi consultat în cele ce urmează.

Nr.TitluCanalPers.Rtg.
1.Las Fierbinți (sezonul 13)PRO TV2.075.00011.6
2.Fructul opritAntena 11.069.0006.0
3.Dragoste și urăKanal D983.0005.5
4.Suflete trădateNațional TV681.0003.8
5.Lecții de viață (sezonul 3)PRO TV591.0003.3
6.Lecții de viață (sezonul 4)PRO TV583.0003.3
7.Dragoste și urăNațional TV427.0002.4
8.Anno Domini: Biblia continuăKanal D358.0002.0
9.Onoare și respect (sezonul 5)TVR 2328.0001.8
10.Destine împliniteNațional TV304.0001.7
11.TrădareaKanal D286.0001.6
12.Fiica Elisei (sezonul 3)Prima TV268.0001.5
13.Iubire și secreteNațional TV224.0001.3
14.Spion pe cont propriu (sezonul 6)PRO TV195.0001.1
15.TrăsnițiiPrima TV184.0001.0
16.BibliaAntena 1177.0001.0
17.Elif (sezonul 4)Happy Channel160.0000.9
18.Pasiune toscană (sezonul 4)Prima TV156.0000.9
19.Regele îndrăgostitTVR 2147.0000.8
20.Camera 309PRO 2146.0000.8

Cele mai urmărite filme la TV în luna aprilie 2018:

Raftul cu Filme îți prezintă un top 20 cu cele mai urmărite filme la TV în luna aprilie 2018, top valabil pe targetul național. Pentru topul 20 pentru targeturile comercial și urban puteți accesa informațiile detaliate de Pagina de Media.

Filmul „Exodus: Zei și regi” înregistrează cele mai bune audiențe pentru PRO TV și ține capul de afiș în topul cu cele mai urmărite filme și seriale la TV în luna aprilie 2018, cu un rating de 8,2% și o medie de persoane de aproape 1,5 milioane. Locul secund este ocupat tot de PRO TV, cu producția „Sărutul dragonului”, cu un rating de 7,4% și o medie de persoane de 1,3 milioane.

Podiumul este completat de pelicula „G. I. Joe: Represalii”, difuzată tot pe PRO TV, cu un rating de 7,2% și o medie de persoane de aproape 1,3 milioane. Topul primelor șase filme este completat de alte trei filme de pe PRO TV, și anume „Columbiana”, „Battleship: Invazia” și „Noe”.

Clasamentul complet poate fi consultat în cele ce urmează.

Nr.TitluCanalPers.Rtg.
1.Exodus: Zei și regiPRO TV1.457.0008.2
2.Sărutul dragonuluiPRO TV1.325.0007.4
3.G. I. Joe: RepresaliiPRO TV1.292.0007.2
4.ColumbianaPRO TV1.257.0007.0
5.Battleship: InvaziaPRO TV1.248.0007.0
6.Răzbunarea unui hoțPRO TV1.230.0006.9
7.NoePRO TV1.191.0006.7
8.Cowboy și extratereștriPRO TV1.175.0006.6
9.Greu de ucis 4PRO TV1.110.0006.2
10.Zodiacul chinezescPRO TV1.097.0006.1
11.Iisus din Nazaret 2Antena 11.088.0006.1
12.Hitman: Rău necesarPRO TV1.047.0005.9
13.Iisus din Nazaret 1Antena 11.002.0005.6
14.Misiune imposibilă: Protocolul fantomăPRO TV939.0005.3
15.Johnny English se întoarcePRO TV916.0005.1
16.Cod roșu la Casa AlbăPRO TV912.0005.1
17.Condamnat să ucidăPRO TV895.0005.0
18.Green Lanters: Protectorul universuluiPRO TV872.0004.9
19.RiotPRO TV838.0004.7
20.CreedPRO TV805.0004.5

Citește mai multe articole despre audiențele TV pe Raftul cu Filme. Urmărește, în același timp, pagina noastră de Facebook, canalele de YouTube și Instagram.

Scrie un comentariu

Abonare la newsletter